czwartek, 4 grudnia 2014

Czytamy i pomagamy. Stwórzmy razem Biblioteczkę Małych Pacjentów.

Wczoraj otrzymałam maila a jego szczególność polega na tym, że niesie ze sobą szczytny cel. Bardzo dziękuję za możliwość wzięcia udziału w akcji, bycie pomocnym naprawdę podbudowuje, nawet jeśli jest to pomoc znikoma. Co więcej, wielu z nas ma niepotrzebne książki, które nam się nie przydadzą a tym dzieciakom mogą umilić nie tak wspaniałe chwile w życiu. Zachęcam was do wzięcia udziału w akcji, sama mam zamiar przekopać się przez książki z nadzieją, że moje książki wywołają uśmiech na czyjejś twarzy. Nie liczmy tylko na branie, ale dajmy coś od siebie.

"Droga Recenzentko!
Dzielimy tę samą pasję: książki. Wiemy, jak wiele wnoszą w nasze życie, jak bardzo je ubarwiają. Dlatego postanowiłyśmy się nimi podzielić z tymi, którym w tym momencie trudno dostrzegać radosne i kolorowe aspekty rzeczywistości. Sprzyjają temu nadchodzące Święta Bożego Narodzenia, sprzyjają też nasze coraz większe domowe biblioteczki – chcemy, by służyły nie tylko nam. Czy masz ochotę się przyłączyć? Jeśli tak –zapraszamy.
Nasza propozycja to projekt łączący blogerów książkowych:
BIBLIOTECZKA MAŁYCH PACJENTÓW
Co chcemy osiągnąć? Wesprzeć akcję organizowaną przez Zaczytanych (http://zaczytani.org/). A dokładnie: zebrać książki dla Biblioteczki Małego Pacjenta w Szpitalu Klinicznym Nr 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego w Szczecinie.
Kiedy? Już teraz! W tym szczególnym, mikołajowo-świątecznym czasie, od 1. do 31. grudnia 2014 r.
O jakie książki chodzi? O wszystkie, które chcielibyście polecić dzieciom – zarówno tym całkiem małym, jak i nieco starszym (nawet kilkunastoletnim gimnazjalistom). Nie chodzi wyłącznie o bajki terapeutyczne, choć z pewnością warto przesyłać tytuły, dzięki którym mali czytelnicy będą mogli choć na chwilę zapomnieć o chorobie, przenieść się w świat bajek i marzeń (cyt. za: http://zaczytani.org/o-zaczytanych-2/). Ale czyż takiej mocy nie posiada większość książek?
Nadsyłane książki powinny być w dobrym stanie (w końcu to prezenty dla Małych Pacjentów), ale absolutnie nie muszą być nowe. Może w Waszych domowych biblioteczkach znajdziecie zapomniane książki, które komuś innemu sprawią radość?
I naprawdę wystarczy przesłać tylko jedną książkę! Ale pamiętajcie – im więcej książek, tym więcej dziecięcych uśmiechów i chwil zapomnienia o bolesnej, pełnej badań, zastrzyków i kroplówek rzeczywistości. Dlatego warto zaangażować swoich bliskich – rodzinę, przyjaciół, znajomych, a nawet sąsiadów – dając im tym samym okazję do zrobienia czegoś dobrego. Razem możecie zebrać całkiem sporo książek, a rozłożone na kilka osób koszty przesyłki przestaną być zniechęcające!
Co zrobić, by wziąć udział w projekcie?
Warunki są tylko dwa. Należy:
1.      Wesprzeć zasoby Biblioteczki Małego Pacjenta powstającej w Szpitalu Klinicznym Nr 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego w Szczecinie poprzez przesłanie przynajmniej jednej książki na adres:
Centrum Administracyjne Placówek Opiekuńczo- Wychowawczych w Brzegu
Poprzeczna 3
49-304 Brzeg
Z dopiskiem „ Biblioteczka Małych Pacjentów”
2.      Promować projekt Biblioteczka Małych Pacjentów na swoim blogu/ stronie internetowej poprzez zamieszczenie informacji o zasadach zbiórki książek oraz zachęcenie Czytelników do włączenia się w nią. Paczki mogą nadsyłać wszyscy – nie tylko Autorzy, ale również Czytelnicy blogów!

Podejmowana wspólnie akcja to doskonała okazja do – chociażby wirtualnego – „spotkania”, dlatego pragniemy stworzyć listę wszystkich Uczestników projektu (będzie ją można znaleźć tutaj: http://www.biblioteczkamalucha.pl/bm/biblioteczka-malych-pacjentow.php oraz tutaj: http://kotnakrecacz.blogspot.com/p/blog-page_2.html). Prosimy więc o przesyłanie zgłoszeń na adres redakcja@biblioteczkamalucha.pl  wraz z linkiem do swojego bloga, jego logiem oraz krótką informacją o nim. Będziemy też bardzo wdzięczni za zamieszczenie na swojej stronie logo projektu, podlinkowanego  do  jego regulaminu.

Serdecznie pozdrawiamy,

Karolina Mucha
http://biblioteczkamalucha.pl/
Natalia Szumska
http://kotnakrecacz.blogspot.com/"


3 komentarze:

 1. Również biorę udział w tej akcji. Razem z koleżankami wyślemy wspólną paczkę:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również mam taki zamiar. Myślę, że sam pomysł jest genialny, bo większość z nas ma niepotrzebne książki.

   Usuń
 2. Chętnie wzięłabym udział w tej akcji, tylko nie wiem, czy akuratnie mam u siebie książki nadające się do czytania przez dzieci. Koniecznie muszę przepatrzeć moje półki, akcja jest genialna.

  OdpowiedzUsuń